YÜKLENİYOR
EcuStage

  Chiptuning , Araca harici bir donanım veya eklenti ile araçta mevcut olan gücün bu donanımlar ile kodlanması sonucunda elde edilen güç ve yakıt ekonomisidir.
   Remapping , Yeni nesil araçlarda bulunan ECU ( Araç Motor Kontrol Ünitesi ) kodlanması ile aracın orjinal yazılımdan yapılan değişikler sonucu elde edilen güç ve yakıt ekonomisidir.

Stage 1 aracınızın motor yönetim sistemine yapılacak olan, enjeksiyon, ateşleme gibi parametlerin değiştirileceği özel bir programlamayı içermektedir. Bütün parametreler aracınıza özel hazırlanır ve bu aşamada bütün ayarlar üretici standartlarına uygun ve güvenli bir seviyededir. Stage 1 %100 güven telkin eden, kısacası endişe olmadan daha fazla sürüş keyfi demektir.

Stage 1 uygulamamızdan daha fazlasını isteyenler için, motorun çevresindeki bir dizi parçaları iyileştirerek oluşturulan Stage 2 isimli bir opsiyonumuz var. Öncelikli olarak bu parçalar hava filtresi ve egzostdur. Bir çok hava filtre sistemleri, motorun emiş gürültüsünü azaltmak için kısıtlanmış durumdadırlar. Spor bir filtre yada özel emiş sistemi takarak motora daha fazla hava girişine yardımcı olur ve güzel bir güç artışı alırız. Aynı durum egzost sitemi içinde geçerlidir. Stage 2 uygulamamızda yine üretici güvenlik standartlarını koruruz fakat bazı durumlarda extra bir kaç güçlendirilmiş parçaya (örneğin debriyaj sistemi, dumpvalve v.s.) ihtiyacımız olabilir. Her aşamada önerilen parçalar mutlaka değiştirilmelidir

Stage 3 uygulamamızda bir adım daha ileri gidiyor, motorun içi ve çevresindeki parçaları değiştiriyoruz. Bu daha büyük bir turbo, spor egzantrik milleri büyük enjektörler gibi parçaların takılmasıdır. Bu size riskli bir işlem gibi gözüksede, çoğunlukla durum böyle değildir. Çünkü üreticiler genelde tek bir motor bloğu üzerine daha büyük turbo ve enjektör takarak 2 farklı motor tipi üretir. Bu demek oluyorki aracınızı güçlü olan motorun orjinal parçalarını kullanarak dayanıklı ve risksiz bir şekilde üreticinin ön gördüğü limitlerle hızlandırabilirsiniz.

*Aracınıza özel olarak yapılan yazılım ile hem aracın performansı artırılmakla hemde de yakıt tüketiminde alınan güce göre %10 ile  %30'a  varan tasaruf sağlanmaktadır.  

* Sürüş stilini aynı tutup eski hızınızda kullanırsanız 100 km de  1,5 lt ile 2 .0 lt yakıt tasarrufu sağlanır.

*Aracın orjinalli bozulmaz istenirse daha sonra işlem önceki haline dödürülebilir.

*Beygir ve torku yükseldiği için rahat bir sürüş keyfi sağlar.

*Araç muayanesinde sorun yaşanmaz.
 

Faq Page